Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ANTALYA KENT KONSEYİ UYARDI,ANTALYA TEHDİT ALTINDA

Antalya Kent Konseyi, 5 Haziran Çevre Günü'nde çevre konusundaki hassasiyetini vurgulayarak, şehrin işgal yoğunluğunu ve çevre sorunlarını eleştirdi. Üstelik, çevre dostu yaşam tarzını benimseme sorununa da dikkat çekildi. Çözüm odaklı adımlar atılması ve bilinçlendirme çalışmalarının devam edilmesi vurgulandı.

Haber Giriş Tarihi: 05.06.2024 13:48
Haber Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 13:48
Kaynak: Haber Merkezi
yenikemer.com
ANTALYA KENT KONSEYİ UYARDI,ANTALYA TEHDİT ALTINDA

Antalya tehdit altında…

Kent Konseyi uyardı!Antalya Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu, 5 Haziran Çevre Günü ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Antalya Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu, 5 Haziran Çevre Günü ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Kent Konseyi, şu açıklamada bulundu: “Bugün, dünyanın dört bir yanında, çevremizi koruma ve sürdürülebilir bir gelecek için çaba gösterme gününü kutluyoruz. Antalya Kent Konseyi olarak, çevre konusundaki hassasiyetimizi bir kez daha vurgulamak ve toplumumuzun önemli sorunlarına dikkat çekmek istiyoruz.

Çevre, yaşadığımız dünyanın en değerli varlıklarından biridir ve ona verdiğimiz zararlar geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir. Hava, su, toprak, gürültü, ışık ve görsel kirlilik gibi çevresel sorunlar, sadece doğal kaynakları değil, aynı zamanda insan sağlığını ve refahını da tehdit etmektedir.

Antalya'da, sahillerimizde ve kaldırımlarımızda yaşanan işgal yoğunluğu, sürdürülebilir bir çevre için ciddi bir tehdittir. Bu alanların işgal edilmesi, hem çevresel dengenin bozulmasına hem de halkımızın yaşam kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Maalesef, yapılmış gibi görünen ancak gerçekte hiçbir şey yapılmayan durumlarla karşı karşıyayız.

Üstelik, toplumun ulaşım ihtiyaçlarına uygun alternatiflerin eksikliği de çevre sorunlarını artırmaktadır. Toplu taşıma ve alternatif ulaşım yöntemlerine erişimdeki zorluklar, çevre dostu bir yaşam tarzını benimsemeyi güçleştirmektedir.

Antalya Kent Konseyi olarak, çevre sorunlarıyla etkin bir şekilde mücadele etmek ve sürdürülebilir bir gelecek için adımlar atmaya kararlıyız. Toplumumuzu bilinçlendirmek, çevre dostu uygulamaları teşvik etmek ve çözüm odaklı yaklaşımlar geliştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu Dünya Çevre Günü'nde, tüm Antalyalılardan çevremize daha fazla sahip çıkmalarını ve doğayı ve su kaynaklarını korumak için birlikte hareket etmelerini istiyoruz. Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakabilmek için hep birlikte çalışalım.”

KAYNAK: KENT KONSEYİ / BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.