Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BAKAN SAHİLLERLE İLGİLİ YENİ UYGULAMAYI ANLATTI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sahilleri vatandaşların kullanmasını engelleyenlere yönelik projeyi detaylıca açıkladı. Sahildeki hukuksuz yapıları tespit edip yıkacaklarını belirten Özhaseki, vatandaşların rahatça kullanabilmesini sağlayacaklarını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2024 19:11
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 19:11
Kaynak: Haber Merkezi
yenikemer.com
BAKAN SAHİLLERLE İLGİLİ YENİ UYGULAMAYI ANLATTI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki sahilleri vatandaşların kullanmasını engelleyenlere yönelik başlattıkları projenin detaylarını anlattı.        Bakan Özhaseki: Sahiller İçin

Çevre, Şehircilik ve İkilim Bakanı Mehmet Özhaseki sahilleri vatandaşın kullanımına açmak için başlattıkları projenin detaylarını ve atılacak adımları paylaştı.

“MAFYAVARİ TİPLERE İZİN YOK”

Sahilde vatandaşın girişine engel olan işletme, site, bina gibi yapıları tespit etmek için bir çalışma başlattıklarını belirten Özhaseki “Şu anda bir çalışma yapıyoruz. Artvin’den Hatay’a doğru bir hilal çizin, bütün kıyıları denetliyoruz. Mafyavari tutumlarla sahil şeritlerinde bazı bölgelerin işgal edildiğini görüyoruz. Buna izin vermeyeceğiz. Hukuk dışı yapıları, mevzuata aykırı tüm uygulamaları yani bütün kaçak yapıları yıkacağız” dedi.

“İHBAR HATTI KURACAĞIZ”

Vatandaşın karşılaştığı bu sorunlardan haberdar olmak için bir hat kuracaklarını belirten Özhaseki “Şimdi bir de ALO ihbar hattı kuracağız orada. Vatandaş diyecek ki ‘Bizim burada denize ulaşmamızı şunları engelliyor’. Türkiye bir hukuk devletidir. Hukukun üstünde bir güç, Türk devletinin üstünde bir güç yoktur. Aksini düşünüp kaçak yapılar işletenlere hukuk ile cevap vereceğiz. Tüm kaçak yapıları temizleyip milletimizin sahillere, plajlara rahat bir şekilde ulaşmasını sağlayacağız. Ben bunu söyledim ya bana bir sürü ihbar geldi. ‘Şurada siteler kuruldu’ diyor. ‘Bunlar zengin adamlar, oradan sahile inişi engelliyorlar.’ Hiç kimse merak etmesin. Devletimiz muktedirdir, üzerine düşeni yapacaktır” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIN TEMİZ BİR ŞEKİLDE KULLANMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Sputnik’ten Osman Nuri Cerit’in haberine göre Özhaseki; “Bunun temel prensiplerini, altyapısını bir 15-20 gün oluşturalım. Nasıl hareket edeceğimiz, nasıl burada bir yol haritası izleyeceğimiz. Ondan sonra çıkıp devam edeceğiz. Yaz boyunca herkes bunlara şahit olacak. Oteller belki en fazla olsa olsa kendi önüne şezlong atıyor. Ama oradan gelene geçene mani olmuyor. Denize girene bir şey demiyor. Sorun orada değil. Ama asıl mesele diğer tarafta yani bir koy bulmuşlar. 3-4 kişi çökmüş oraya büfemsi bir şey koymuş. Orada ufak tefek bir şey satıyor ama bir şezlonga git otur bak kaç lira istiyor. Ailesiyle gitmiş insanlar, nasıl bu işgalcilerle muhatap olsunlar ki! Kimsenin hukuk dışı iş yapmasına müsaade etmeyeceğiz, gözyaşlarına bakmayacağız. O yüzden oraları temizleyeceğiz” sözlerini kullandı.

turizmgünlüğü.com

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.