Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MÜZE VE ÖRENTERLERİ ZİYARET SAATLERİ DÜZENLENDİ

2024 Turizm sezonunda müze ve örenyerlerinin ziyaret saatleri güncellendi. Bazı yerler gece müzeciliğine uygun olarak daha geç saatlere kadar açık olacak. Yeni düzenlemelerle birçok müze ve örenyerinin ziyaret saatleri uzatıldı. Bayram dönemi de özel düzenleme getirildi. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerde kültürel ve tarihi miras daha geniş kitlelere ulaşacak.

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2024 11:47
Haber Güncellenme Tarihi: 15.06.2024 11:47
Kaynak: Haber Merkezi
yenikemer.com
MÜZE VE ÖRENTERLERİ ZİYARET SAATLERİ DÜZENLENDİ

2024 TURİZM SEZONUNDA MÜZE VE ÖRENYERLERİNİN ZİYARET SAATLERİ GÜNCELLENDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve örenyerlerinin ziyaret saatleri, 2024 yılı turizm sezonu kapsamında yeniden düzenlendi. Yeni uygulamaya göre, gece müzeciliği kapsamında bazı müze ve örenyerleri ziyaretçilerini daha geç saatlere kadar ağırlayacak.

Yapılan düzenlemelerle birlikte, Efes Örenyeri 00.00'a kadar, Aspendos, Patara, Side ve Hierapolis Örenyerleri ise 23.00'a kadar ziyarete açık olacak. İstanbul Havalimanı Müzesi ve Galata Kulesi 23.00'a kadar, Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ise 22.00'a kadar ziyaret edilebilecek.

Öte yandan, Perge, Phaselis, Olympos, Sagalassos, Laodikeia, Knidos, Zelve-Paşabağları örenyerleri ile Antalya Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Kız Kulesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Efes Müzesi ve Samsun Müzesi'nin ziyaret saatleri 21.00'a kadar uzatıldı. Bunun yanı sıra birçok müze ve örenyerinin ziyaret saatleri de 19.00 ve 20.00'a kadar uzatıldı. Güncellenmiş ziyaret saatlerine ilişkin detaylı liste, 15 Haziran 2024 tarihi itibariyle geçerli olacak.

Bayram dönemine yönelik özel bir düzenleme de getirildi. Normal şartlarda bayramın birinci günü öğlene kadar kapalı olan müze ve örenyerleri, Kurban Bayramı'nın birinci günü de ziyarete açık olacak. Ayrıca, bayramın ikinci günü olan pazartesi günü de tüm müze ve örenyerleri ziyaretçilerini ağırlayacak. Bu düzenleme ile müze ve örenyerlerinin ziyaret saatleri genişletilerek, ziyaretçilere daha fazla hizmet sunulması amaçlanıyor.

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği müze ve örenyerlerinin yeni ziyaret saatleri, kültürel ve tarihi mirasın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak. Bu kapsamda, vatandaşlar ve turistler, Türkiye'nin zengin kültürel mirasını daha uzun saatler boyunca keşfetme fırsatına sahip olacak.

ktb bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.