Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

KAŞ'TA VİLLA TURİZMİ BİRLİĞİ DERNEĞİ KURULDU.

Villa Turizmi İşletmeleri Birliği Derneği ( TURVİB ) Antalya Kaş’ta düzenlenen bir toplantıyla resmi olarak kurulduğunu duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2024 13:06
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2024 13:06
Kaynak: Haber Merkezi
yenikemer.com
KAŞ'TA VİLLA TURİZMİ BİRLİĞİ DERNEĞİ KURULDU.

Villa Turizmi İşletmeleri Birliği Derneği ( TURVİB ) Antalya Kaş’ta düzenlenen bir toplantıyla resmi olarak kurulduğunu duyurdu. Dernek, Villa Turizmi yapan seyahat acentaları vasıtası ile villa işletmecilerini bir araya getirerek sektörün gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Yapılan Tanışma Toplantısında derneğin kuruluş amacı, hedefleri ve işleyişi ile ilgili yapılan sunum sonrasında Dernek Başkanı Erdal Okurgan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Villa Turizmi İşletmeleri Birliği Derneği (TURVİB) Başkanı Erdal Okurgan

“Villa turizmi son yıllarda Türkiye’de önemli gelişme gösteren bir turizm türüdür. Özellikle Kaş, Kalkan ve Fethiye gibi bölgelerde villa turizmi oldukça yaygındır. Bu bölgelerde binlerce Villa Turizmi işletmesi ve Villa Turizmi yapan Seyahat Acentası faaliyet göstermektedir. TURVİB olarak amacımız, villa turizmi yapan seyahat acenteleri vasıtasıyla, Türkiye’de ki villa turizmi işletmecilerini ya da villa turizmi sayesinde geçimini sağlayan işletmeleri bir araya getirerek sektörün gelişimine katkıda bulunmak, mevcut sorunların çözümünde öncü olmaktır. Bu işletmelerin haklarını savunmak, mesleki standartları yükseltmek ve sektördeki kaliteyi arttırmak, etik değerleri korumak ve sektördeki güveni sağlamak, sektörün kamuoyu nezdinde tanıtımını ve itibarını arttırmak, bilgi paylaşımını teşvik etmek ve sektördeki işbirliğini güçlendirmek de diğer amaçlarımız arasındadır. Villa Turizmi sektörünün bölgelerimiz ve ülkemiz turizmi için önemli katkılar sağladığını, artık başlı başına ayrı bir Turizm şekli olduğunu her türlü platformda anlatmaya geldik. Bu sektörün problemlerinin giderilmesi ve gelişmesi için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Tüm sektörümüze hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaş, Kalkan ve Fethiye bölgelerinde faaliyet gösteren birçok seyahat acentasının ilgi gösterdiği toplantıda, Villa İşletmesi sahiplerine de derneğe www.turvib.org adresinden Gönüllü Üye olarak bedelsiz olarak destek vermeleri için çağrı yapıldı. 

Kaynak: turizmgünlüğü

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.