Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

RUSLAR İÇİN DUBAİ BİLE TÜRKİYE'DEN DAHA UCUZ DESTİNASYON OLDU

Rus turistler için Dubai tatili, Türkiye'den daha ucuz hale geldi. Tatil maliyetlerinin yükselmesi Türkiye'yi pahalılaştırırken, Birleşik Arap Emirlikleri daha cazip hale geldi. Türk otelcilik sektöründe gelişim yavaşladı ve zorluklar artıyor.

Haber Giriş Tarihi: 25.06.2024 00:57
Haber Güncellenme Tarihi: 25.06.2024 00:57
Kaynak: Haber Merkezi
yenikemer.com
RUSLAR İÇİN DUBAİ BİLE TÜRKİYE'DEN DAHA UCUZ DESTİNASYON OLDU

Dubai Tatili Ruslar İçin Türkiye’den Daha Ucuz Hale Geldi

24 Haziran 2024Turizm Günlüğü'nün görsel partneri Deposit Photos

Türkiye’de tatil fiyatlarının artmasının nedeni, otel giderleri, elektrik ve maaşlar gibi maliyetlerin yükselmesi olarak gösteriliyor.  Dubai Tatili Ruslar İçin

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı ve “Russkiy Express” tur operatörü genel müdürü Taras Kobishchanov, Türkiye’ye yönelik turların, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) göre daha pahalı hale geldiğini belirtti.

Gazetemru’nun haberine göre Kobishchanov; “Tatil sektörüne aktif olarak yatırım yapan birkaç ülke var. Bu ileri görüşlü bir yaklaşım, çünkü insanlar her 10 yılda bir daha fazla seyahat ediyor. BAE’nin Türkiye gibi iç sorunları yok, bu da onların aktif olarak gelişmesini sağlıyor” dedi.

Kobishchanov’a göre, Türk otelcilik sektörünün gelişimi 7-10 yıl öncesine göre yavaşladı. Ülkenin iş dünyasına kredi verme konusunda sıkıntıları var; örneğin, Merkez Bankası yıllık yüzde 45 refinansman oranı sunuyor. ATOR Başkan Yardımcısı, “Bankadan yüzde 50-60 faizle para alıp, kâr getirmeyecek bir otel inşa etmek mantıklı değil” diye vurguladı.

Türkiye’de maaşlar, elektrik maliyetleri ve otellerin diğer giderleri hızla artıyor.

Kobishchanov, “Sezon sonunda, bazı Türk otellerinin önceki kredilerle baş edememesi ya da mevcut zorluklarla başa çıkamaması durumunda satışa çıkarılması mümkün” dedi.

BAE’de turizmin gelişmesi, daha istikrarlı bir ekonomi ve düşük enflasyon oranı sayesinde kolaylaşıyor. Ayrıca, BAE elverişli kredi koşullarına sahip ve birçok turizm uzmanı yurtdışından çalışmaya geldiği için işgücü maliyetleri daha düşük. Elektrik maliyetleri de Türkiye’ye göre çok daha düşük, bu nedenle BAE’deki otelcilik sektörü daha uygun maliyetlidir.        Dubai Tatili Ruslar İçin

Kobishchanov, “BAE, Türkiye’den daha uzun bir turizm sezonuna sahip. Avrupalılar birkaç yıl önce yaz aylarında BAE’ye daha aktif uçarken, şu anda BAE, Ruslar arasında da oldukça popüler hale geldi. Aileler yazın oraya gidiyor. Bunun ana nedeni fiyatlar, çünkü bu kadar yüksek hizmet seviyesini ve tatili makul bir fiyata ancak yazın bulmak mümkün” diye ekledi.

turizmgünlüğü.com

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.