Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AVRUPA'YA VİZE NEREDEYSE İMKANSIZ

Türkiye’ye kapılar kapandı: 3 Avrupa ülkesi için vize başvurusu yapılamıyor

Haber Giriş Tarihi: 29.04.2024 12:59
Haber Güncellenme Tarihi: 29.04.2024 12:59
Kaynak: Haber Merkezi
yenikemer.com
AVRUPA'YA VİZE NEREDEYSE İMKANSIZ

Türkiye’ye kapılar kapandı: 3 Avrupa ülkesi için vize başvurusu yapılamıyor

Türk vatandaşlarına yönelik Schengen başvurularındaki ret oranları tarihin en yüksek seviyelerine ulaştı. Bazı Avrupa ülkeleri, yoğunluğu gerekçe göstererek Türkiye’ye vize başvurularını Mayıs sonuna kadar kapattı.

Türkiye’nin Avrupa Birliği ülkeleri ile olan siyasi ilişkilerindeki gerilimlerin yanı sıra, son yıllarda para karşılığı satılan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlıklarının sayısındaki artış, Schengen vizesi başvurularına büyük darbe vurmuş durumda.

RET ORANI YÜZDE 20’YE YAKLAŞTI

Yüzde 20’ye yaklaşan ret oranı ile Türkiye, Avrupa’dan tarih boyunca en fazla ret yediği başvurusu takvimini geçirirken, yaşananlara rağmen AB ülkelerine yönelik talep kesilmiş değil.        3 Avrupa Ülkesi İçin Vize Başvurusu Yapılamıyor

YERLİ TURİSTLER DE TEPKİLİ

Türkiye’de yaşanan yüksek enflasyon ortamı nedeniyle, restoran ve kafeler başta olmak üzere tatil köyleri, pansiyon ve otellerin bulunduğu birçok işletme mal ve hizmet bedellerinde rekor seviyelerde artışa giderken, yerli turistler bu duruma Avrupa’ya giderek tepki gösteriyor.

Yaşanan kur şoklarına rağmen Avrupa ülkelerindeki mevcut fiyatların Türkiye’ye kıyasla uygun olduğunu belirten vatandaşlar, Schengen vizesine başvuruda bulunurken, kötü haber 3 Avrupa ülkesinden geldi.

HAZİRAN AYINA KADAR BAŞVURU YOK

Halk TV’nin haberine göre; İspanya, İtalya ve Almanya, yoğun vize başvuru taleplerini gerekçe göstererek Mayıs ayının sonuna kadar randevuları kapattı.

Avrupa’ya gitmek isteyen vatandaşlar, daha uygun randevu tarihi veren ülkelerin listesini merak ederken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik kısa süreli vize uygulaması da yeni başvuruların yığılmasına neden oluyor.

turizmgünlüğü.com

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.