Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

KEMERLİ TURİZMCİLER YEŞİL PASAPORT İSTİYOR

Kemerli turizmciler vize konusunda son aylarda yaşanan sıkıntılar nedeniyle çok önemli sorunlar yaşadıklarını açıkladılar.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 17:48
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 17:48
Kaynak: Haber Merkezi
yenikemer.com
KEMERLİ TURİZMCİLER YEŞİL PASAPORT İSTİYOR

Dünyada turizm sektörü olarak önemli bir başarıya imza atan turizmciler vize konusunda son aylarda yaşanan sıkıntılar nedeniyle çok önemli sorunlar yaşadıklarını açıkladılar.

Turizmin dinamikleri gereği uluslararası niteliğe sahip olması ve son dönemde yaşanan vize sorunlarıyla birlikte turizmciler hayati sıkıntılar yaşıyor. Diğer pek çok sektöre göre uluslararası ilişkilere dayalı olan turizm konusunda yaşanan seyahat yasakları oldukça ağır sonuçlar doğuruyor. Rekabet ettiği birçok ülke ile haksız rekabete maruz kalan Türk turizmciler bu mağduriyetin bir an önce düzeltilmesini istiyor. Çok önemli iş görüşmesi ve fuarlara gitmek için bile vize ve seyahat konusunda ciddi bir haksız rekabete maruz kalıyor.

MG Hotels sahibi Murat Gökhan bu konuda yaptığı açıklamada “Turizmde son dönemde yaşanılan sıkıntılar yanı sıra vize konusunda ortaya çıkan problemler turizm sektörünün önündeki önemli engellerin başında geliyor. Özellikle yaz sezonu ardından başlayacak fuarlar dönemi öncesi atılacak adımlar sektöre rekabet konusunda önemli avantajlar sağlayacaktır.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.